darmowy hosting obrazkówdarmowy hosting obrazkówMilitary Modelsdarmowy hosting obrazków

o mnie 

historia strony
  

galeria

warsztat        


na warsztacie

porady      

w planach 


dokumentacje


ciekawe linki

mapa strony

kontakt

 

Niemieckie działo przeciwlotnicze FLAK 105mm

skala 1:76 Fujimi

Model ten jest jednym z najciekawszych zestawów broni pancernej tej firmy. Jest to jedyny chyba egzemlarz modelu tego działa w małej skali - szkoda tylko że w 1:76 a nie 1:72.
Działo skleja sie bez problemów, jedynie należy zwocić uwagę na prawidłowe ułożenie elementów łoża armaty - w innym przypadku
będzie krzywa. Wiele elementów z wypraski zostało niedolanych i te zaszpachlowałem. Najtrudnieszy był trójkąt łączący lufę i oporopowrotnik (umieszczony w 1/3 długości lufy od zamka). Był on niedolany w wewnętrznej części od strony zamka.


 Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki Darmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i ObrazkiDarmowy Hosting na Zdjęcia Fotki i Obrazki

Podpory boczne (składane) zostały od spodu podklejone płytkami plastiku aby zasłonić dziury w tych elementach. Na bębny nawinąłem drut miedziany. Lufa wymagała jedynie nawiercenia. Nalezy zwócić uwagę na dokładne zeszlifowanie lub zaszpachlowanie śladów po wypychaczach z formy, ponieważ są umieszczone w miejscach bardzo widocznych, a ich obecność na pewno zeszpeciłaby efekt końcowy.

CDN


Aktualizacja  24-10-2006                                         Copyright © 2006 Gulumik